Thermory®

Thermory to wysokiej klasy deski modyfikowane termicznie. Thermory jest światowym liderem wśród producentów thermo drewna. Sprzedawane jest obecnie w ponad 48 krajach na całym świecie między innymi w: Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Iranie, Meksyku. Thermory to produkty klasy SELECT. Ich niezwykłe właściwości i forma z pewnością nadadzą niepowtarzalnego wyglądu każdej budowli.


MODYFIKACJA TERMICZNA THERMORY

Jest to proces opalania i hartowania drewna oparty na zastosowaniu wysokich temperatur (190-215°C) i pary wodnej przebiegający w specjalnie przystosowanych do tego celu piecach. Jego celem jest całkowite usunięcie wilgoci z drewna oraz skrystalizowanie zawartych w nim cukrów. Dzięki temu proces biodegradacji drewna zostaje praktycznie zatrzymany. eliminacja cukru z materiału sprawia iż przestaje on być atrakcyjny dla grzybów, pleśni i co za tym idzie nie nie podlega procesom gnilnym.


TARASY

Deski tarasowe thermo sosna skandynawska i thermo jesion to najlepsze rozwiązanie przy wykańczaniu tarasów. Poznaj najwyższą jakość materiałów i nowoczesny design.

ELEWACJE

Deski elewacyjne Thermory sosna, sosna bezsęczna, jesion amerykański to trzy oryginalne materiały elewacyjne nadające niepowtarzalnego wyglądu każdej budowli.

PROFILE SAUNOWE

Profile saunowe Thermory wykonywane są z takich gatunków drewna jak thermo osika, thermo olcha oraz thermo magnolia. Produkty tę są przeznaczone przede wszystkim dla segmentu SPA.

DREWNO DO WNĘTRZ

Drewno jest nieodzownym elementem wnętrz prywatnych, komercyjnych jak i przestrzeni publicznej. Drewno na ścianach od dłuższego czasu przeżywa renesans, coraz rzadziej kojarzy się z tradycyjną boazerią drewnianą przypominającą czasy PRL, pojawia się zarówno w nowoczesnych jak i tradycyjnych stylizacjach nadając wnętrzom niepowtarzalnego charakteru.

KANTÓWKI

Kantówki konstrukcyjne wykonane zz drewna Thermory są w 1 klasie wytrzymałości - niezwykle odporne na biodegradację.